MLS Pardubického kraje 2021 – 15. ročník soutěže o nejlepší potravinu bude oceňovat vítěze

Dne 25. srpna se v areálu Střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy v Chrudimi uskutečnil již 15. ročník soutěže MLS Pardubického kraje 2021.

Odborná porota složená ze zástupců Pardubického kraje, Ministerstva zemědělství, Státní veterinární správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Školní jídelny Hlinsko a Střední průmyslové školy potravinářství a služeb v Pardubicích měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší.
Letos se do soutěže přihlásilo 30 výrobců s 98 výrobky, které byly rozděleny do čtyř kategorií:
– mlýnské, pekárenské a cukrářské výrobky
– maso a masné výrobky
– mléko a mlékárenské výrobky
– výrobky z medu a ostatní
Nejobsáhlejší kategorie výrobky z medu a ostatní, komise po dohodě rozdělila do tří skupin – zmrzliny, alkoholické nápoje a ostatní.

Mezi nováčky se přihlásil do kategorie mlýnské, pekárenské a cukrářské výrobky pan Simon z Restaurace u Štiky v Moravské Třebové, který v období lockdownu využil svých znalostí pekaře a začal péct hamburgerové housky.

Do kategorie maso a masné výrobky se přihlásil pan Lukáš Kvapil z Oldřiše. Do soutěže poslal uzenou krkovici, Oldřišskou klobásu a neobvyklou slaninovou marmeládu.

Do dvou kategorií se přihlásila firma Creative Sense s.r.o., která vyrábí sušené hovězí a krůtí maso a také sušený sýr Niva.

Ve čtvrté kategorii výrobky z medu a ostatní jsme měli nově přihlášených několik:
pan Zdeněk Pavlis s nanuky a točenou zmrzlinou z Kunětic,
paní Martina Doskočilová, která do soutěže přihlásila svoje sušené zeleninové bujóny a pesto,
firma TRIKAM Nasavrky s.r.o. s dezertní Medovinou Železnohorskou hořkou,
a firma Fonticulus spol. s r.o. s destiláty z ovocného lihovaru Sudlička v Hrobicích u Pardubic.

Ocenění MLS Pardubického kraje získalo celkem 22 výrobků. Které to jsou, se dozvíte 26. září na Krajských dožínkách v Pardubicích na Pernštýnském náměstí, kde proběhne i spotřebitelská soutěž.
Přijďte si i Vy zvolit Váš MLS, podpořit české zemědělce a zároveň se dobře pobavit!

Napsat komentář