You are currently viewing JaJa Pardubice

JaJa Pardubice

Rodinná firma JaJa Pardubice zahájila svou výrobu v roce 1990 v domě rodičů s malým kuchyňským robotem a domácí troubou. Brzy se zvýšila poptávka po sortimentu a přiměla rodinu k výstavbě provozovny. V roce 1996 jim otevření provozu umožnilo vybavit provozovnu novým technologickým vybavením. Od roku 2004 byla provozovna rozšířena a dovybavena tak, aby splňovala veškeré požadavky potravinářské výroby pro vstup do EU.
O rozvoj firmy se stará paní Jarmila Janurová se synem Martinem a snachou Ilonou. Syn je vedoucím podnikové prodejny v centru města Pardubic. Vnoučata Tomáška a Martínka zasvěcují do tajů výroby a počítají s tím, že alespoň jeden z nich bude pokračovat v rodinné tradici a stane se perníkářem.

Nyní vyrábí přes 2 000 druhů výrobků – zdobený perník od drobných perníčků přes ploché perníčky různých velikostí.
Ve velké oblibě jsou perníkové minidezerty a perníkové dorty. Dorty k různým životním příležitostem s motivem dětským, narozeninovým, svatebním,… Dále také dortové figurky z cukrářské hmoty, sváteční cukroví a výborné české buchty.
Vyrábí i speciální výrobky dle přání zákazníka – auto AERO nebo motorka o hmotnosti 10 kg.
Zájem o jejich výrobky mají také zahraniční klienti z Německa, Slovenska, Rakouska, Ukrajiny, Texasu, zájem projevila i japonská cukrářka.

S některými výrobky se přihlásili do soutěže MLS Pardubického kraje. Pojďme si některé představit:

Perníková chaloupka – Trvanlivý výrobek upečený z perníkového těsta a zdobený bílkovou polevou. Nadstandartní je ruční zdobení a malování. Zdobený perník je vyráběný pod ochrannou značkou Pardubický perník s chráněným zeměpisným označením. Ocenění získali v roce 2019 v kategorii Mlýnské, pekárenské a cukrářské výrobky.

Kokoska – s příchutí pomeranče, kávy, vaječného likéru. Plněný výrobek, který je částečně máčený tmavou cukrářskou polevou. Výrobek je vhodný ke kávě při posezení s přáteli či sladká svačinka pro povzbuzení nálady. Za kokosku s příchutí vaječného likéru získali v roce 2018 ocenění MLS Pardubického kraje.

Perníkové květy – pomeranč – Perníkový výrobek plněný po upečení kakaovo-pomerančovou náplní, přizdobený na povrchu tmavou cukrářskou polevou a doplněný malým pomerančem z cukrářské hmoty. Za tento výrobek získali ocenění v roce 2017.

Perníkové minidezerty – Jsou drobné plněné, máčené, přizdobené, trvanlivé perníkové výrobky vložené do cukrářských košíčků a balené v kazetách. Kazety vyrábějí v různých velikostech, ochutnat můžete například perníčky s příchutí oříšek, kokos, karamel, káva, skořice, chilli, pepř, zázvor. V roce 2016 obdrželi za tento výrobek ocenění.

Mezi další ocenění, které získali jsou Regionální potravina, Český výrobek, Česká pochoutka 2017 za Perníkovou chaloupku a v roce 2019 získali stříbrnou medaili na Gastro výstavě v Hradci Králové za velký chaloupkový exponát „Můj dům, můj hrad“.

Již nyní se můžete těšit na velikonoční perníky!

Kontakt:
Telefon: 466 636 466
E-mail: jaja@pardubickypernik.cz
Facebook
Web

Napsat komentář