You are currently viewing Rekonstrukce prodejen pekárny Sázava

Rekonstrukce prodejen pekárny Sázava

Jiří Kollert a Dalibor Matějík chtěli dělat něco užitečného pro lidi. Založili spolu pekárnu nedaleko Lanškrouna v obci Sázava. Spřátelili se s architektem Přemyslem Kokešem, který s nimi navázal spolupráci a pomohl jim s návrhem malých prodejen pro jejich pekárnu.
Navrhl také centrální budovu pekařské výroby v Sázavě v dřevěném designu. Stavba byla oceněná titulem Stavba roku Pardubického kraje 2010. V letošním roce plánují zvětšení centrální budovy.

Pekárna s více než pětadvacetiletou tradicí rekonstruuje své prodejny, které najdeme nejen v Pardubickém kraji (Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Choceň, Pardubice,…), ale také v Královéhradeckém kraji (Rychnov nad Kněžnou, Kostelec nad Orlicí, Hradec Králové) a Olomouckém kraji (Zábřeh, Šumperk, Olomouc).

Velké změny nastaly rozšířením kavárenské části prodejen, kde si nyní zákazníci budou moci vychutnat šálek kávy se zákuskem či koláčem. Pekaři mají zvětšený výrobní prostor a nové pece.
Zrekonstruované prodejny najdeme v Lanškrouně, Šumperku, Svitavách, Mohelnici a Vamberku.

Na co se můžeme těšit v letošním roce?
° Prodejna v Ústí nad Orlicí se po úpravách otevřela 12. ledna a nově se zde budou prodávat Lanškrounské pralinky z kvalitní belgické čokolády.
° V Hradci Králové v Pospíšilově ulici nově najdeme jako součást prodejny pralinkový svět a dětský koutek.
° Lahůdky Lanškroun čeká velká změna. Výrazně se promění koncepce celé prodejny, přibydou další místa k sezení a uvidíme „na place“ i pana kuchaře v akci.
° Nová a již 36. prodejna se objeví v Jablonném nad Orlicí.

A smutná zpráva na závěr. Posledního února bude ukončeno pečení výrobků v letohradské prodejně Qanto. Výrobky si zde budete moci zakoupit, jen budou dodávány z pekárny v Lanškrouně. Do budoucna plánují ve městě novou kamennou nebo mobilní prodejnu.

Jaké výrobky můžete ochutnat?
Housky, rohlíky, chleby, vánočky, koláče, zákusky, chlebíčky, obložené bagety nebo zapečené svačinky… I bezlepkové výrobky zde najdete. A v letních dnech se můžete osvěžit točenou zmrzlinou a ledovou tříští.

A co můžeme doporučit?

Mrkvový chléb
Pro tento chléb je charakteristické jemné mramorování mrkví, která je dodávána od místních producentů a zpracována zasyrova. Vláčnost a chuť mu dokresluje žitný kvas, který je vyráběn vlastními silami. Cereální vzhled mu dodává prostupující slunečnice a lněné semínko v řezu.

Svatební koláčky
Koláčky připomínající výslužky ze svatby. Jemné kynuté těsto s velkým podílem náplní – tvarohové, makové a povidlové. Jsou zdobené drobenkou a po upečení jsou jemně vlaženy máslem a obaleny v cukrovém posypu.

Oba výrobky totiž získali v roce 2019 ocenění MLS Pardubického kraje.

Kontakt:
Facebook
Instagram
Webové stránky

Napsat komentář