You are currently viewing Dandelion – Jana Kolrusová

Dandelion – Jana Kolrusová

Specialistka na výživu, školitelka a přednášková lektorka... to je Jana Kolrusová. 
Vyrábí zdravé produkty ze smetánky lékařské (pampelišky), napsala dvě kuchařky a otevřela první Pampeliškovou kavárnu v Česku.

Jana Kolrusová je nejen majitelkou firmy Fit, zdraví, výživa, ale také specialistkou na výživu, školitelkou a přednáškovou lektorkou. Její zájem o zdravou výživu se projevil po vystudování střední školy. Ráda předává lidem dobré zkušenosti, vědomosti, rady a tipy. A vrací se jí to zpátky, vidí šťastné a spokojené klienty, kteří mají radost ze života a mizí i jejich zdravotní problémy.

Jejím mottem je „zdravý život – šťastný život“.

Vyrábí často produkty z pampelišky (smetánka lékařská). A proč zrovna z pampelišky?
Její pravidelná konzumace má opravdu smysl. Je bohatá na živiny – obsahuje velké množství vitaminů A, B, C a D, vápník, draslík a antioxidační flavonoidy. Její vlastnosti superpotraviny posiluje velké množství rostlinné vlákniny a antioxidační flavonoidy. Podporuje fungování jater, lymfatického systému a ledvin, zlepšuje trávení a pohyb střev, aktivitu pokožky a tak se toxické látky snadněji vyplaví z organismu. Pampeliška je účinné diuretikum, chrání játra a pomáhá v prevenci a léčbě žlučníkových kamenů a odstraňuje přebytečnou žlučovou tekutinu. Ve významném množství obsahuje inulin- polysacharid s prebiotickými vlastnostmi, který je nejdůležitější potravou pro střevní bakterie – díky tomu pampeliška přispívá k uchování rovnováhy střevní flóry.
Pojďme si některé její výrobky představit:

Dandelion Root – pampelišková kávovina
Chtěla dopřát svým klientům přírodní lék z bylinek, které jsou u nás dostupné. Dlouho hledala cestu, jak upražit kořen pampelišky, aby tam zůstali důležité minerály. Objížděla pražírny a hledala inspiraci. A podařilo se!
Pacienti, kteří mají hypertenzi (vysoký krevní tlak), nemají doporučeno pít kofeinovou kávu. Milovníci kávy, si tak díky tomu mohou dopřát bezkofeinovou náhražku.
Kávu lze pít teplou, ale i v letních slunných měsících studenou.

Dandelion Tea – pampeliškový čaj
Čaj vyrobený z usušených listů smetánky lékařské míchané s červenými větvičkami Rooibosu v bio kvalitě. S tímto výrobkem se paní Kolrusová přihlásila v roce 2019 do soutěže MLS Pardubického kraje a získala ocenění v kategorii ‚Výrobky z medu a ostatní‘.

Etiopie
Jedná se o 100% arabika kávu, bez přísad a pomocných látek. Kávová zrna jsou pražená technologií Fluid Bed (horkým vzduchem). Technologie je šetrná k životnímu prostředí a surovině – nedochází k přepalování suroviny, káva si uchovává intenzivní vůni po kávových zrnech a rovnoměrnou barvu. Kávu si můžete zakoupit v podobě mleté nebo celých kávových zrn.

Dětské kafíčko
Chtějí být vaše děti jako vy a pít kávu? S Dětským kafíčkem jim to můžete splnit.
Přírodní kávovinový nápoj, vyrobený z jemně praženého mletého kořene smetánky lékařské, bio kakaa a třtinového cukru, který přispívá k normální činnosti jater a metabolismu sacharidů, působí protizánětlivě.

Prebiotické sušenky
Sušenky jsou bez lepku a cukru, vhodné pro diabetiky. Jsou vyrobené z pohankové mouky a jemně mletého kořenu smetánky lékařské. Smetánka lékařská působí jako prebiotikum na podporu imunitního systému.
Směs je originální receptura vyrobená a připravená pro pečení v Lázni Bohdaneč. Pečení a balení je provedeno v přátelské kavárně v Rožnově pod Radhoštěm. V letošním roce je naplánované postavení nové výrobny, kde bude kompletní výroba sušenek.

Paní Kolrusová vydala dvě kuchařky – Osobní kuchařka a Vánoční kuchařka.
Všechny výrobky si můžete zakoupit na e-shopu, na prodejním místě ve výrobně, v prodejnách zdravé výživy, bylinkových lékárnách či v první pampeliškové kavárně v Česku.

Pampeliškovou kavárnou otevřela v roce 2019 v ulici Pernštýnská v Lázních Bohdaneč. A proč pampelišková? Protože pampeliška má blahodárné účinky na naše zdraví. Jejím cílem je seznámit veřejnost s českou bylinkou a její možnosti využitelnosti pro každého. Kavárna slouží také jako zdroj informací ke zdravé výživě, bylinkám a zdravému životnímu stylu.

Kontakt:
Fit, zdraví, výživa®
Dandelion

Napsat komentář