You are currently viewing Hodnotící komise potravinářské soutěže MLS Pardubického kraje 2022

Hodnotící komise potravinářské soutěže MLS Pardubického kraje 2022

Již podruhé se v areálu Střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy v Chrudimi uskutečnila potravinářská soutěž MLS Pardubického kraje. Letošní 16. ročník byl rekordní co do počtu přihlášených výrobců. Na hodnotící komisi tak čekalo přibližně o třetinu výrobků více než vloni. Jejím úkolem bylo vybrat ty nejlepší, které získají ocenění „MLS Pardubického kraje“, neměla to však letos vůbec lehké.

Odborná komise byla složena ze zástupců Pardubického kraje, Ministerstva zemědělství, Státní veterinární správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Školní jídelny Hlinsko, Střední průmyslové školy potravinářství a služeb v Pardubicích a SOŠ a SOU Polička.

Do soutěže se přihlásilo i pět nováčků.

Svůj cukrářský um nám předvedla paní Regina Gauglitz, která je zakladatelkou chrudimské firmy Královské dobroty. Tuto firmu založila, aby svým zákazníkům zkrátila cestu za kvalitnějším stravováním.

V kategorii masných výrobků je nováčkem firma Wildfood s.r.o. Jak už název napovídá, specializuje se na zvěřinu a vyrábí své produkty pouze ze zvěře ulovené v českých honitbách.

Hned dva nové výrobce jsme zaznamenali v kategorii mléčných výrobků. Paní Věru Bulvovou z Makova u Litomyšle, která vyrábí pestrou škálu mléčných výrobků, které si navíc můžete zakoupit kdykoliv v automatu přímo před statkem v Makově.
Dále své mléčné výrobky přihlásilo Zemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnici. Od loňska na farmě v Řetové provozují vlastní minimlékárnu, ve které zpracovávají pouze certifikované A2 mléko.

V kategorii ostatních výrobků poslala své produkty do soutěže Medová farma ze Svitav, která vznikla spoluprací dvou včelařů. Kromě včelstev se na farmě starají také o vlastní ovocný sad.

Ocenění MLS Pardubického kraje získalo celkem 26 výrobků. Které to jsou se dozvíte 25. září na Krajských dožínkách v Pardubicích. Ty proběhnou již tradičně na Pernštýnském náměstí, kde na Vás čeká bohatý program a uskuteční se zde i spotřebitelská soutěž. Přijďte si i Vy zvolit Váš MLS, podpořit české zemědělce a potravináře, zároveň se dobře pobavit!

Napsat komentář